Dnes je
  • ZÁKLADNÁ ŠKOLA
  • "Školník" - časopis

Školník

(Najčítanejší časopis žiakov ZŠ s MŠ v Kuzmiciach)

edu23.jpg

V našom školskom časopise sa dočítate vždy nové klebety, aktuality z diania v našej škole, zabavíte sa na vtipoch, školníkovinách, prečítate si zaujímavé príbehy a pekné básničky z tvorby vašich spolužiakov, v horoskopoch prezradíme vašu budúcnosť, naučíme vás variť, zasúťažite si o skvelé ceny, ale hlavne sa dobre pobavíte...

Neváhaj a nebuď "hňup",
Školníka si raz-dva kúp!
Od výtlačka k výtlačku
pôjde veru na dračku.

Zamyslenie z Úvodníka,
Horoskopy od Školníka,
kto má zálusk na Moniku,
prečítaš si v Klebetníku.

História školského časopisu na našej škole sa píše už od školského roku 1997/1998. Volal sa Sedmokráska a viedla ho p. uč. Komanická do roku 2000/2001. V šk. roku 2001/2002 sa zmenil názov i vedenie školského časopisu. Pubertiak  pod vedením p. uč. Frajkovej a p. uč Kanászovej vychádzal jeden školský rok.  Od  školského roku 2002/2003 vychádza školský časopis pod názvom Školník, ktorý vznikol spojením dvoch slov Školský výmyselník.  Viedol ho p. uč Kičinko, neskôr p. uč. Čekonová a v súčasnosti p. uč. Vašková a p. uč. Kušnírová. Každoročne sa čiastočne mení redakčná rada. Časopis si ponecháva svoju pôvodnú formu s pravidelnými rubrikami. Jeho obsahom sú  rozhovory, aktuálne informácie a správy zo života školy, recenzie kníh, divadelných predstavení, tvorba žiakov, tajničky, súťaže, klebety, jedlé i nejedlé recepty, horoskopy, vtipy atď. Časopis  vychádza  ako občasník.  V školskom roku 2008/2009 k nemu pribudol aj mladší braček Školníček, určený najmä pre žiakov našej materskej školy.